Aveți Întrebări? (040) 268-258-030 scoala.generala.ghimbav@gmail.com Str.Pieții nr.70 Ghimbav

Campania Bucurie într-o cutie

Vă invităm să participați in perioada 2 - 15.XII.2021 la campania de donații tip shoe box
Bucurie într-o cutie - ediția a VI-a 2021.
Beneficiarii din acest an sunt, ca și în campania anterioară, copiii școlari și preșcolari ai
Școlii Gimnaziale Șoarș, jud. Brașov, care trăiesc într-un mediu defavorizat din cauza izolării.

Situația vaccinării personalului școlii

In unitatea noastră, situatia persoanelor vaccinate impotriva COVID-19 este urmatoarea:
La Gradinita Ghimbav (invatamant prescolar) - 47,36% din personal este vaccinat;
La Scoala Gimnaziala Ghimbav (Invatamant primar si gimnazial) - 75% din personal este vaccinat.

Situația vaccinării personalului școlii

In unitatea noastră, dintr-un număr de 60 de angajați, 29 de persoane au fost vaccinate impotriva COVID-19.

Anunt incepere an scolar si repartizare clasa pregatitoare

Anunt incepere an scolar 2021 - 2022 si repartizarea copiilor la clasa pregatitoare ..

Pentru a vedea anuntul, accesati linkul de mai jos

Simularea Evaluarii Nationale la clasa a VIII-a